فراخوان ازدواج دانشجویی

آغاز ثبت نام بیست و چهارمین دوره ازدواج دانشجویی
قابل توجه دانشجویان مزدوج دانشگاه
 شرایط شرکت در دوره مذکور:
1-اولین گام جهت شرکت در طرح ملی همسفر تا بهشت ( ازدواج دانشجویی) ثبت نام زوجین در سامانه ازدواج دانشجویی به نشانی: https://ezdevaj.nahad.ir می باشد.
2-ملاک شرکت در همسفر تا بهشت؛ دانشجو بودن حداقل یکی از زوجین در زمان عقد می باشد.
3-امکان شرکت جاماندگان دوره بیست ویکم و قبل از آن مسیر نیست.
4-تنها زوجینی که حداقل یک نفر از آنها دانشجو بوده و تاریخ رسمی عقد در فاصله زمانی 1 فروردین ماه98 لغایت 1 شهریور 1400 می باشند، مجوز ثبت نام در سامانه مذکور را خواهند داشت.
5-در مواردی که هر دو  زوج دانشجو باشند، لازم است فقط یکی از زوجین به عنوان داوطلب اصلی در سامانه ثبت نام نمایند.
6-امکان ثبت نام دانشجویانی که ازدواج مجدد کرده اند در سامانه ازدواج وجود ندارد؛ مگر اینکه هر دو نفر زوجین در سال های پیشین به جشن ازدواج اعزام نشده باشند. در این صورت ستاد استانی پس از تأیید این مورد، نسبت به نامه نگاری با ستاد مرکزی (مفاد) اقدام نموده تا در صورت صلاحدید، اعزام این زوج و امکان ثبت نام آنان مسیر گردد.
7-به منظور قطعی نمودن ثبت نام، دانشجویان می بایست حداکثر تا دو هفته پس از ثبت نام اولیه در سامانه، گام های بعدی تا نهایی شدن ثبت نام و انتخاب کاروان را طی نمایند.
8-کلیه هزینه های اسکان، پذیرایی و برنامه های فرهنگی آموزشی در مشهد مقدس به عهده ستاد ازدواج دانشجویی خواهد بود و زوجین فقط هزینه های ایاب و ذهاب را متقبل می شوند.
مدارک لازم:
اصل عقدنامه و اسکن عقد نامه، اصل شناسنامه زوجین و اسکن شناسنامه زوجین، اصل کارت ملی زوجین و اسکن کارت ملی زوجین ، اصل کارت دانشجویی زوجین و اسکن کارت دانشجویی و تحویل به کانون قرآن وعترت واحد.
توضیحات: ویرایش اطلاعات ثبت نام فقط توسط داوطلب اصلی و صرفاَ قبل از تأیید مدارک در سامانه میسر می باشد.
طرح های ویژه:
پس از ثبت نام، تأیید مدارک و انتخاب کاروان، زوجین دانشجو می توانند با مراجعه به سامانه، از مسابقات، طرح های تشویقی و طرح های تکمیلی و نیز جشنواره فرهنگی و آموزشی اطلاع حاصل نموده در صورت شمول، مدارک دال بر تأیید این مهم را در سامانه بارگذاری نمایند.( طرح ترویج فرهنگ نخبه پروری علمی، فرهنگی، پژوهشی و ورزشی- طرح تکریم حافظان و قاریان کلام وحی- طرح ترویج فرزند آوری-  طرح ترویج فرهنگ فرزند بیشتر زندگی بهتر-  طرح ترویج ازدواج آسان با محوریت مهریه کمتر از 14 سکه و...)
نحوه اعزام:
در سامانه جدید ازدواج دانشجویی، هر زوج دارای یک پنل کاربری یکپارچه می باشد که پس از انجام فرایند های فوق (تأیید مدارک و قطعی شدن ثبت نام )می بایست با گذراندن درسنامه« زنان و مردان، تفاوت ها و تفاهم ها» و شرکت در آزمون مربوط به آن، گواهینامه شرکت در دوره را دریافت نموده تا امکان انتخاب کاروان و اعزام به مشهد مقدس میسّر گردد. همچنین درسنامه های آموزش مجازی « اخلاق و سبک زندگی» «اقتصاد خانواده» و«طب سنتی» به صورت اختیاری قابل انتخاب می باشد و زوجین دانشجو در صورت گذراندن این درس ها از مزایا و جوایز ارزند برخوردار خواهند شد.
روند اسکان:
الف: یک روز پیش از تاریخ اعزام زوجین به مشهد مقدس، از طریق سامانه پیامکی آدرس « هتل فدک الزهرا» ارسال می گردد. (جا نمایی دقیق محل اقامت زوجین بر روی نقشه در سامانه ازدواج قرار داده خواهد شد؛ و زوجین با مراجعه به پنل کاربری خود می توانند از این امکان نیز بهره مند گردند. )
ب: زوجین دانشجو می بایست از ساعت 8 الی 12 روز نخست فرایند پذیرش اسکان، به محل اقامت خود مراجعه نموده تا روند اسکان ایشان توسط نمایندگان ستاد، تأیید گردیده و اتاق زوجین تحویل شود.
ج:در هتل فدک الزهرا استقبالی شایسته هنگام حضور زوجین دانشجو صورت خواهد گرفت تا ضمن خوش آمدگویی با ارائه بسته فرهنگی - آموزشی فهرست برنامه ها تشریح خواهد شد.

با تشکر- ستاد ازدواج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد پروفسور حسابی تفرش